stan projektu

Lokalizacja: Polska, Mazowsze
Projekt: wnętrze parteru domu jednorodzinnego
Dane: 100 m2, parter; 2016
Współpraca: Anna Plen

Dla  Klientów dom jest najważniejszym miejscem, przestrzenią ich życia, oazą, w której mogą ukryć się przed zgiełkiem świata. Jest poranną kawą przy dźwiękach ulubionej muzyki, jest zjedzonym w biegu śniadaniem przed wyjściem do szkoły, jest spotkaniem z najlepszą przyjaciółką w połowie dnia i wspólnym wieczornym oglądaniem filmów.
Już przy pierwszej wizycie w domu Klientów dostrzegłyśmy, że zbudowany 15 lat temu budynek, dawno przestał spełniać zarówno estetyczne, jak i funkcjonalne wymagania domowników. Klientom zależało na indywidualnych rozwiązaniach, wyposażeniu domu w markowe meble, sprzęty i użycie szlachetnych materiałów wykończeniowych. Wspólnie z Klientami postanowiliśmy realizować zmiany krok po kroku, szanując ich przyzwyczajenia i rytuały, jednocześnie ulepszając zastane rozwiązania.


Podczas realizacji przykładałyśmy wielką dbałość do kompozycji kolorystycznej materiałów, faktur i struktur. Elementy stolarskie, kamieniarskie i ślusarskie były wykonywane ręcznie, według specjalnych projektów, co dodatkowo podnosi wartość estetyczną przestrzeni. Płyty kamienne, fornirowane, lakierowane były wybierane przez nas osobiście, a każde rozwiązanie wielokrotnie konsultowane z wykonawcami, aby uzyskany efekt był jak najbardziej zadowalający dla nas i Klientów.